Параметри:

  • вид: репринт
  • рік виготовлення: 2005
  • формат: А5, брошура, палітурка м'яка, ламінована
  • мова російська
  • автор: Р.З.Сагдєєва
  • кількість сторінок: 77

Срібні монети ханів золотої орди, Р.З.Сагдєєва, 2005

Монетна справа Золотої Орди разом з державою, яка створила грошову систему, пройшла етапи становлення, розквіту, пов'язаного з періодами найбільшого пожвавлення торгової діяльності, та занепаду, спричиненого політичними смутами.

Джучидська нумізматика добре висвітлена у літературі. Основні типи монет опубліковано, виявлено місця карбування, імена ханів, які здійснювали грошову емісію, вивчено вагові норми карбування монет, складено топографія скарбів джучідських монет.

У цій публікації зроблена спроба зібрати в одній книзі відомості про опубліковані джучідські монети. Інформація з монет поміщена в таблиці окремо по кожному емітенту з поділом по монетних дворах. Перший стовпець містить порядковий номер. Новий номер отримує монета за зміни імені хана, місця карбування, змісту легенд, штемпельні відмінності не впливають на тип монети. У другій стовпці дається промальовування лицьової (ліворуч) та оборотної (праворуч) боку монети з можливими варіантами. У третьому стовпці міститься текст легенд арабською та російською мовами. У четвертому стовпці наведено роки карбування цього типу монети. Посилання на джерела інформації дано у п'ятому стовпці. В останньому стовпці наведені ціни в умовних одиницях на деякі монети, що найчастіше зустрічаються.

У додатку наведено генеалогію Джучидів, хронологію їх правління, інформацію щодо основних монетних дворів Золотої Орди. Крім того, в табличній формі представлена ​​інформація про емісію дирхемів у всі періоди існування держави. Існуючі прогалини означають, що не весь нумізматичний матеріал зібраний. Нові знахідки заповнять клітини в створюваної кількома поколіннями нумізматів мозаїчної картині грошового звернення Золотої Орди, уточнюючи малюнок, що вже проступив.

Золота Орда, данг, дирхем, Токта, Джанібек, Узбек, Азак, Гюлістан, Булгар, Сарай

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано            Добре
Захист від роботів

Срібні монети ханів золотої орди, Р.З. Сагдєєва, 2005

  • Модель: КТ0032
  • Наявність: Є в наявності
  • 90 ₴